Denizli’de Birebir Matematik Dersi

Matematik, hayatın her alanında karşımızda olan ve sürekli kullandığımız bilimlerden biridir. Hatta matematik kadar iç içe olduğumuz başka bir bilim bulunmamaktadır. Markete gittiğimizde, bir bina inşa ettiğimizde ya da bir yiyeceği tepsiye dizerken bile matematiğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Matematik bilgisi olmayan kişiler ise bu alanda daima bir mağduriyet yaşamaktadır. Özellikle haberlerde izlediğimiz dolandırıcılık ile ilgili olaylar genellikle matematik bilgisizliği nedeniyle olmaktadır. Hatta en ufak bir matematik hesabında yapılan yanlış, koskocaman bir binanın bile çökmesine neden olabilmektedir.

Matematik konusunda eksik olan ya da matematik ile daha fazla ilgilenmek isteyen kişiler Denizli matematik özel ders ile daha etkin olabilmektedir. Matematikten özel ders almak, bu alanda belli bir zeka geriliği olduğu anlamı taşımamaktadır. Hatta matematiğinin çok iyi olduğu bilinen kişiler genellikle ileri zekalı olarak değerlendirilmektedir. Ancak; bu durum tamamen yanlış bir algıdır. Sebebi ise insan beyninin iki lobunun iki ayrı alanda çalışmasıdır.Bir lob sözel zeka için hizmet verirken, diğer lob ise sayısal zeka için hizmet vermektedir. Yani lobların çalışma performansına göre kişilerin hangi alandaki zekada daha baskın olduğu anlaşılmaktadır.

Matematik ile ilgisi olmayan ancak; yine de iş ya da farklı bir nedenden dolayı gerekliliğini hisseden kişiler Denizlide matematik özel dersi ile bu eksiklerini kapatabilmektedir. En önemli yanı ise her alandan insanın matematik konusunda özel ders alabilme lüksüne sahip olmasıdır.

Matematik temelinin zayıflığı ilkokul dönemlerinden kaynaklanmaktadır. Öğretmenlerin eğitim konusunda zayıf olması ya da öğrencilere baskı uygulaması ders üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Bu sebeple de uzun dönemler derse olan ilgi zayıf olmakta ve bu durum da başarısızlık ile sonuçlanmaktadır. Başarısızlığın genel sebepleri bunlardan kaynaklanırken öğrencinin sayısal derslere olan ilgisinin zayıflığı aileden de kaynaklanabilmektedir. Denizli matematik özel ders tüm olumsuzlukların önüne geçerek çok daha olumlu dönüşler almayı hedeflemektedir.

İlkokuldan üniversiteye hazırlık alanına kadar pek çok öğrenciye bu alanda ders verilebilmektedir. Birebir özel ders ile sıfırdan matematik öğrenmek mümkün iken, sadece eksik olan konular için de takviye dersler mümkün olabilmektedir.

 

Open chat
Size nasil yardimci olabilirim?